Čokoláda

23. ledna 2008 v 18:22 | Anndy96 |  For Girls
Když Kryštof Kolumbus přirazil se svou flotilou ke břehům dnešní Ameriky, netušil, že objevil nový světadíl. Ale on toho nechtě objevil ještě víc: Mimo jiné taky laskominku, po které se mnozí z nás můžou utlouct - čokoládu, resp. umění, jak ji z kakaových bobů připravit. To už znali staří Mayové, Kolumbus a jeho následovníci jí pouze otevřeli cestu k srdcím (a chuťovým pohárkům) Evropanů. Čokoláda se brzy stala velmi oblíbenou a žádanou pochutinou. V čem vlastně spočívá její kouzlo? Tak především mlsání této sladké pochoutky probouzí endorfiny, což jsou látky schopné navodit tělu libé pocity (podobný účinek mají i sportovní aktivity, účinky endorfinů jsou podobné účinkům lehkých drog, tělo si je ovšem produkuje samo, nejsou tedy zdraví škodlivé, mohou ale vyvolat návyk, a to návyk zdravý - ten na sportu, nebo sladký - na čokoládě). S tím souvisí další důsledky čokoládového mlsání: Čokoláda zklidňuje při stresu, tlumí pocity napětí (proto máte takovou chuť na čokoládu před a v prvních dnech menstruace), používá se také jako afrodiziakum. Koho občas trápí nespavost, ať zkusí šálek horké čokolády - uvidíte, že to funguje lépe než nějaké bobule z lékárny. A taky to líp chutná. Čokoláda má i léčebné účinky: Obsahuje flavonidy, které zabraňují ukládáni cholesterolu v cévách, a tím chrání před vznikem srdečních chorob. Podle některých studií je v čokoládě zastoupena řada látek, jako teobromin, fenetylamin a kofein, které působí jako stimulanty zvyšující bdělost, ostražitost a pozornost. Konzumací čokolády dochází ke stimulaci, která následně vede ke zvyšování mentálních výkonů. Čokoládu už ocenili mnozí sportovci jako neocenitelný a zdravý zdroj energie (proto se na vysokohorské túry doporučuje mít v batůžku tabulku čokolády.
Čokoládové máslo se přidává i do mnoha kosmetických výrobků, některá luxusní wellnesscentra nabízejí svým klientům čokoládové zábaly, při kterých se tělo uvolní a pokožka zjemní.
Dnes se čokoláda vyrábí v nespočetných druzích: mléčná, hořká, bílá, s oříšky, náplněmi; pořádají se i festivaly čokolády. Čokoládovými velmocemi jsou Švýcarsko, Belgie a Itálie.
Žhavá čokoládová novinka: Jemná hořká čokoláda s vysokým obsahem kakaa a s chilli papričkami nebo zeleným pepřem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se Ti můj blogísek?

Ano! 64.5% (120)
Ne! 35.5% (66)

Komentáře

1 Nickiss /Nikudlaniška Nickiss /Nikudlaniška | Web | 23. ledna 2008 v 18:22 | Reagovat

Ahoj! Plosíímtě klikni na web a přihlaš se! Uděláš mi upe mega mooc radost :)

Mně se totiž nikdo nehlásí.. :((

PS: Tohle nemá být reklama!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama