28. leden 2007: Den, který změnil showbyznys

28. ledna 2008 v 15:31 | Anndy96
Pa pa tati...Říká nápis na stuze od malého Jakoubka...

28. leden 2007: Den, který změnil showbyznys

Před rokem se hudební skladatel Karel Svoboda (+68) rozhodl, že dobrovolně opustí tento svět a zamíří do hudebního nebe.

Ke spánku si přiložil legálně drženou zbraň a zastřelil se. Ta zpráva šokovala republiku: "Karel Svoboda na zahradě jevanské vily spáchal sebevraždu. Tělo známého skladatele objevila jeho žena Vendula, když se vrátila domů."
Uplynul rok, který radikálně změnil život skladatelovým blízkým.
Uplynul rok, během kterého se pozůstalí nedokázali domluvit na dědictví a stále tak není jasné, kdo získá luxusní vilu, cennosti, peníze i možnost nakládat s právy ke stovkám hitů, které Karel složil.
Uplynul rok, během kterého se malý Kubík neustále ptal, kdy přijde táta...
Uplynul rok, který byl pro hlavní aktéry bouřlivý, plný zvratů, útoků, bolesti i nečekaných překvapení.
Proč si vzal život?
"Závěr zní, že Karel Svoboda spáchal sebevraždu," uzavřela policie na konci března loňského roku vyšetřování smrti slavného hitmakera. Jenže proč se zastřelil? Proč opustil manželku Vendulu (35) a milovaného syna Jakuba? Otázky nebudou zřejmě už nikdy uspokojivě zodpovězeny a zůstanou jen spekulace.
* Partnerské neshody s Vendulou
Jako v každém letitém manželství to i v tomto vztahu občas jiskřilo. Jak ale byly rozpory a problémy vážné, to ví jen Vendula. Stejně tak i to, jak jim to klapalo v posteli...
* Potíže či dluhy z podnikání
Karel Svoboda byl velice plodný skladatel a producent, jeho podnikatelské aktivity byly velice rozsáhlé. Je možné, že se dostal do finančních potíží. Zatím se ale žádný věřitel o svá práva nepřihlásil. Nebo ano, ale Vendula ani syn Petr je nezveřejnili.
* Vydírání
V souvislosti se svým podnikáním, popřípadě i z jiných důvodů mohl být vydírán a situaci nemohl řešit s policií. Spekulovalo se mimo jiné o záhadných vozech v okolí jeho domu, nic z toho ale policie nepotvrdila.
* Tvůrčí krize
Napsal desítky hitů, skvělou filmovou muziku i úspěšné muzikály. Jeho poslední počin, muzikál Golem, ale už tak vydařený nebyl, shodla se kritika. Že by Karlovi došly nápady a procházel těžkou tvůrčí krizí?
* Vážná choroba
Je možné, že hitmaker trpěl nějakou vážnou chorobou, jeho lékařská dokumentace nebyla z pochopitelných důvodů zveřejněna. Neměl strach ze záludné nemoci a z pomalého umírání?
* Deprese
Nejpravděpodobnější důvod. Skladatel prokazatelně trpěl depresemi. V kombinaci s některou výše uvedenou možností mohly být tím rozhodujícím faktorem, který ho vedl k rozhodnutí dobrovolně opustit tento svět.
Už je to rok,co se hudební skladatel Karel Svoboda zastřelil...=(
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama